Elon Musk Yeni X Kullanıcılarından Ücret Almayı Planlıyor

Elon Musk, yeni X kullanıcılarından ücret almak konusunda ısrarcı gibi gözüküyor. X ilk olarak Ekim 2023’te böyle bir ücreti Filipinler’de test etmeye başlamıştı. 0,75 dolarlık yıllık ücret ile kullanıcıların mesaj göndermesine ve başka özellikler kullanmasına olanak sağlanıyordu. Daha sonra Yeni Zelanda’da da 0,84 dolarlık bir ücret talep edilmişti.

X’in web sitesinde yeni kullanıcıların yayınlayacağı ücretlerden bahseden değişikliklerle ilgili bir soruya yanıt olarak platformun sahibi Elon Musk, böyle bir maliyetin “botların amansız saldırısını durdurmanın tek yolu olduğunu” yazdı.

Musk ayrıca yapay zeka ve trol çiftliklerinin mevcut bot tespit yöntemlerini “kolaylıkla” geçebileceğini belirtti. Musk devam eden gönderisinde bu botların hizmet üzerinde başkalarına gitmesi gereken isimleri de talep edebildiğine dikkat çekti ve sonuç olarak pek çok iyi işlem yapılıyor diye ifade etti.

Başka bir gönderide Elon Musk, bu yeni X kullanıcılarının mesaj gönderebileceklerini ve muhtemelen “3 ay sonra ücretsiz olarak” hizmette daha fazlasını yapabileceklerini belirtti. Bu, yeni kullanıcıların ücretsiz olarak bir hesap oluşturabilecekleri, mesajları görüntüleyebilecekleri ancak 3 ay sonrasına kadar ödeme yapmadan gönderi yapamayacaklarını gösteriyor.

Bakalım, X bu ücret politikasını ne zaman devreye sokacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x